World Cup 2022 Qualifying


Europe

Group A

 1.SERBIA        8  6  2  0 18- 9 20
 2.Portugal      8  5  2  1 17- 6 17  Playoff 
 3.Ireland       8  2  3  3 11- 8  9
 4.Luxembourg    8  3  0  5  8-18  9
 5.Azerbaijan    8  0  1  7  5-18  1

24- 3-21 Torino          Portugal      1-0 Azerbaijan
24- 3-21 Beograd         Serbia        3-2 Ireland
27- 3-21 Dublin          Ireland       0-1 Luxembourg
27- 3-21 Beograd         Serbia        2-2 Portugal
30- 3-21 Baku            Azerbaijan    1-2 Serbia
30- 3-21 Luxembourg      Luxembourg    1-3 Portugal
 1- 9-21 Luxembourg      Luxembourg    2-1 Azerbaijan
 1- 9-21 Faro/Loulé      Portugal      2-1 Ireland
 4- 9-21 Dublin          Ireland       1-1 Azerbaijan
 4- 9-21 Beograd         Serbia        4-1 Luxembourg
 7- 9-21 Baku            Azerbaijan    0-3 Portugal
 7- 9-21 Dublin          Ireland       1-1 Serbia
 9-10-21 Baku            Azerbaijan    0-3 Ireland
 9-10-21 Luxembourg      Luxembourg    0-1 Serbia
12-10-21 Faro/Loulé      Portugal      5-0 Luxembourg
12-10-21 Beograd         Serbia        3-1 Azerbaijan
11-11-21 Baku            Azerbaijan    1-3 Luxembourg
11-11-21 Dublin          Ireland       0-0 Portugal
14-11-21 Luxembourg      Luxembourg    0-3 Ireland
14-11-21 Lisboa          Portugal      1-2 Serbia

Group B

 1.SPAIN         8  6  1  1 15- 5 19 
 2.Sweden        8  5  0  3 12- 6 15  Playoff
 3.Greece        8  2  4  2  8- 8 10 
 4.Georgia       8  2  1  5  6- 12 7
 5.Kosovo        8  1  2  5  5- 15 5

25- 3-21 Granada         Spain         1-1 Greece
25- 3-21 Solna           Sweden        1-0 Georgia
28- 3-21 Tbilisi         Georgia       1-2 Spain
28- 3-21 Prishtinë       Kosovo        0-3 Sweden
31- 3-21 Thessaloniki    Greece        1-1 Georgia
31- 3-21 Sevilla         Spain         3-1 Kosovo
 2- 9-21 Batumi          Georgia       0-1 Kosovo
 2- 9-21 Solna           Sweden        2-1 Spain
 5- 9-21 Prishtinë       Kosovo        1-1 Greece
 5- 9-21 Badajoz         Spain         4-0 Georgia
 8- 9-21 Athens          Greece        2-1 Sweden
 8- 9-21 Prishtinë       Kosovo        0-2 Spain
 9-10-21 Batumi          Georgia       0-2 Greece
 9-10-21 Solna           Sweden        3-0 Kosovo
12-10-21 Prishtinë       Kosovo        1-2 Georgia
12-10-21 Solna           Sweden        2-0 Greece
11-11-21 Batumi          Georgia       2-0 Sweden
11-11-21 Athens          Greece        0-1 Spain
14-11-21 Athens          Greece        1-1 Kosovo
14-11-21 Sevilla         Spain         1-0 Sweden

Group C

 1.SWITZERLAND   8  5  3  0 15- 2 18 
 2.Italy         8  4  4  0 13- 2 16  Playoff
 3.N. Ireland    8  2  3  3  6- 7  9 
 4.Bulgaria      8  2  2  4  6-14  8
 5.Lithuania     8  1  0  7  4-19  3

25- 3-21 Sofia           Bulgaria      1-3 Switzerland
25- 3-21 Parma           Italy         2-0 Northern Ireland
28- 3-21 Sofia           Bulgaria      0-2 Italy
28- 3-21 St. Gallen      Switzerland   1-0 Lithuania
31- 3-21 Vilnius         Lithuania     0-2 Italy
31- 3-21 Belfast         N. Ireland    0-0 Bulgaria
 2- 9-21 Firenze         Italy         1-1 Bulgaria
 2- 9-21 Vilnius         Lithuania     1-4 Northern Ireland
 5- 9-21 Sofia           Bulgaria      1-0 Lithuania
 5- 9-21 Basel           Switzerland   0-0 Italy
 8- 9-21 Reggio Emilia   Italy         5-0 Lithuania
 8- 9-21 Belfast         N. Ireland    0-0 Switzerland
 9-10-21 Vilnius         Lithuania     3-1 Bulgaria
 9-10-21 Genève          Switzerland   2-0 Northern Ireland
12-10-21 Sofia           Bulgaria      2-1 Northern Ireland
12-10-21 Vilnius         Lithuania     0-4 Switzerland
12-11-21 Roma            Italy         1-1 Switzerland
12-11-21 Belfast         N. Ireland    1-0 Lithuania
15-11-21 Belfast         N. Ireland    0-0 Italy
15-11-21 Luzern          Switzerland   4-0 Bulgaria

Group D

 1.FRANCE        8  5  3  0 18- 3 18
 2.Ukraine       8  2  6  0 11- 8 12  Playoff
 3.Finland       8  3  2  3 10-10 11
 4.Bosnia Herz.  8  1  4  3  9-12  7
 5.Kazakhstan    8  0  3  5  5-20  3

24- 3-21 Helsinki        Finland       2-2 Bosnia Herzegovina
24- 3-21 Saint-Denis     France        1-1 Ukraine
28- 3-21 Nur Sultan      Kazakhstan    0-2 France
28- 3-21 Kyiv            Ukraine       1-1 Finland
31- 3-21 Sarajevo        Bosnia Herz.  0-1 France
31- 3-21 Kyiv            Ukraine       1-1 Kazakhstan
 1- 9-21 Nur Sultan      Kazakhstan    2-2 Ukraine
 1- 9-21 Strasbourg      France        1-1 Bosnia Herzegovina
 4- 9-21 Helsinki        Finland       1-0 Kazakhstan
 4- 9-21 Kyiv            Ukraine       1-1 France
 7- 9-21 Zenica          Bosnia Herz.  2-2 Kazakhstan
 7- 9-21 Lyon            France        2-0 Finland
 9-10-21 Nur Sultan      Kazakhstan    0-2 Bosnia Herzegovina
 9-10-21 Helsinki        Finland       1-2 Ukraine
12-10-21 Nur Sultan      Kazakhstan    0-2 Finland
12-10-21 Lviv            Ukraine       1-1 Bosnia Herzegovina
13-11-21 Zenica          Bosnia Herz.  1-3 Finland
13-11-21 Paris           France        8-0 Kazakhstan
16-11-21 Zenica          Bosnia Herz.  0-2 Ukraine
16-11-21 Helsinki        Finland       0-2 France

Group E

 1.BELGIUM       8  6  2  0 25- 6 20 
 2.Wales         8  4  3  1 14- 9 15  Playoff
 3.Czech Rep.    8  4  2  2 14- 9 14  Playoff via Nations League
 4.Estonia       8  1  1  6  9-21  4 
 5.Belarus       8  1  0  7  7-24  3

24- 3-21 Leuven          Belgium       3-1 Wales
24- 3-21 Lublin          Estonia       2-6 Czech Republic
27- 3-21 Minsk           Belarus       4-2 Estonia
27- 3-21 Praha           Czech Rep.    1-1 Belgium
30- 3-21 Leuven          Belgium       8-0 Belarus
30- 3-21 Cardiff         Wales         1-0 Czech Republic
 2- 9-21 Ostrava         Czech Rep.    1-0 Belarus
 2- 9-21 Tallinn         Estonia       2-5 Belgium
 5- 9-21 Kazan           Belarus       2-3 Wales
 5- 9-21 Brussels        Belgium       3-0 Czech Republic
 8- 9-21 Kazan           Belarus       0-1 Belgium
 8- 9-21 Cardiff         Wales         0-0 Estonia
 8-10-21 Praha           Czech Rep.    2-2 Wales
 8-10-21 Tallinn         Estonia       2-0 Belarus
11-10-21 Kazan           Belarus       0-2 Czech Republic
11-10-21 Tallinn         Estonia       0-1 Wales
13-11-21 Brussels        Belgium       3-1 Estonia
13-11-21 Cardiff         Wales         5-1 Belarus
16-11-21 Praha           Czech Rep.    2-0 Estonia
16-11-21 Cardiff         Wales         1-1 Belgium

Group F

 1.DENMARK      10  9  0  1 30- 3 27
 2.Scotland     10  7  2  1 17- 7 23  Playoff
 3.Israel       10  5  1  4 23-21 16 
 4.Austria      10  5  1  4 19-17 16  Playoff via Nations League 
 5.Faroe Isl.   10  1  1  8  7-23  4 
 6.Moldova      10  0  1  9  5-30  1 

25- 3-21 Tel Aviv        Israel        0-2 Denmark
25- 3-21 Chisinau        Moldova       1-1 Faroe Islands
25- 3-21 Glasgow         Scotland      2-2 Austria
28- 3-21 Herning         Denmark       8-0 Moldova
28- 3-21 Wien            Austria       3-1 Faroe Islands
28- 3-21 Tel Aviv        Israel        1-1 Scotland
31- 3-21 Wien            Austria       0-4 Denmark
31- 3-21 Chisinau        Moldova       1-4 Israel
31- 3-21 Glasgow         Scotland      4-0 Faroe Islands
 1- 9-21 København       Denmark       2-0 Scotland
 1- 9-21 Tórshavn        Faroe Islands 0-4 Israel
 1- 9-21 Chisinau        Moldova       0-2 Austria
 4- 9-21 Tórshavn        Faroe Islands 0-1 Denmark
 4- 9-21 Haifa           Israel        5-2 Austria
 4- 9-21 Glasgow         Scotland      1-0 Moldova
 7- 9-21 Wien            Austria       0-1 Scotland
 7- 9-21 København       Denmark       5-0 Israel
 7- 9-21 Tórshavn        Faroe Islands 2-1 Moldova
 9-10-21 Glasgow         Scotland      3-2 Israel
 9-10-21 Tórshavn        Faroe Islands 0-2 Austria
 9-10-21 Chisinau        Moldova       0-4 Denmark
12-10-21 København       Denmark       1-0 Austria
12-10-21 Tórshavn        Faroe Islands 0-1 Scotland
12-10-21 Be'er Sheva     Israel        2-1 Moldova
12-11-21 Chisinau        Moldova       0-2 Scotland
12-11-21 Klagenfurt      Austria       4-2 Israel
12-11-21 København       Denmark       3-1 Faroe Islands
15-11-21 Klagenfurt      Austria       4-1 Moldova
15-11-21 Netanya         Israel        3-2 Faroe Islands
15-11-21 Glasgow         Scotland      2-0 Denmark

Group G

 1.NETHERLANDS  10  7  2  1 33- 8 23
 2.Turkey       10  6  3  1 27-16 21  Playoff
 3.Norway       10  5  3  2 15- 8 18 
 4.Montenegro   10  3  3  4 14-15 12
 5.Latvia       10  2  3  5 11-14  9
 6.Gibraltar    10  0  0 10  4-43  0

24- 3-21 Istanbul        Turkey        4-2 Netherlands
24- 3-21 Gibraltar       Gibraltar     0-3 Norway
24- 3-21 Riga            Latvia        1-2 Montenegro
27- 3-21 Podgorica       Montenegro    4-1 Gibraltar
27- 3-21 Amsterdam       Netherlands   2-0 Latvia
27- 3-21 Málaga          Norway        0-3 Turkey
30- 3-21 Gibraltar       Gibraltar     0-7 Netherlands
30- 3-21 Podgorica       Montenegro    0-1 Norway
30- 3-21 Istanbul        Turkey        3-3 Latvia
 1- 9-21 Riga            Latvia        3-1 Gibraltar
 1- 9-21 Oslo            Norway        1-1 Netherlands
 1- 9-21 Istanbul        Turkey        2-2 Montenegro
 4- 9-21 Riga            Latvia        0-2 Norway
 4- 9-21 Gibraltar       Gibraltar     0-3 Turkey
 4- 9-21 Eindhoven       Netherlands   4-0 Montenegro
 7- 9-21 Podgorica       Montenegro    0-0 Latvia
 7- 9-21 Amsterdam       Netherlands   6-1 Turkey
 7- 9-21 Oslo            Norway        5-1 Gibraltar
 8-10-21 Gibraltar       Gibraltar     0-3 Montenegro
 8-10-21 Riga            Latvia        0-1 Netherlands
 8-10-21 Istanbul        Turkey        1-1 Norway
11-10-21 Riga            Latvia        1-2 Turkey
11-10-21 Rotterdam       Netherlands   6-0 Gibraltar
11-10-21 Oslo            Norway        2-0 Montenegro
13-11-21 Oslo            Norway        0-0 Latvia
13-11-21 Istanbul        Turkey        6-0 Gibraltar
13-11-21 Podgorica       Montenegro    2-2 Netherlands
16-11-21 Gibraltar       Gibraltar     1-3 Latvia
16-11-21 Podgorica       Montenegro    1-2 Turkey
16-11-21 Rotterdam       Netherlands   2-0 Norway

Group H

 1.CROATIA      10  7  2  1 21- 4 23
 2.Russia       10  7  1  2 19- 6 22  Playoff 
 3.Slovakia     10  3  5  2 17-10 14
 4.Slovenia     10  4  2  4 13-12 14
 5.Cyprus       10  1  2  7  4-21  5 
 6.Malta        10  1  2  7  9-30  5

24- 3-21 Nicosia         Cyprus        0-0 Slovakia
24- 3-21 Valletta        Malta         1-3 Russia
24- 3-21 Ljubljana       Slovenia      1-0 Croatia
27- 3-21 Sochi           Russia        2-1 Slovenia
27- 3-21 Rijeka          Croatia       1-0 Cyprus
27- 3-21 Trnava          Slovakia      2-2 Malta
30- 3-21 Nicosia         Cyprus        1-0 Slovenia
30- 3-21 Rijeka          Croatia       3-0 Malta
30- 3-21 Trnava          Slovakia      2-1 Russia
 1- 9-21 Valletta        Malta         3-0 Cyprus
 1- 9-21 Moskva          Russia        0-0 Croatia
 1- 9-21 Ljubljana       Slovenia      1-1 Slovakia
 4- 9-21 Nicosia         Cyprus        0-2 Russia
 4- 9-21 Ljubljana       Slovenia      1-0 Malta
 4- 9-21 Bratislava      Slovakia      0-1 Croatia
 7- 9-21 Split           Croatia       3-0 Slovenia
 7- 9-21 Moskva          Russia        2-0 Malta
 7- 9-21 Bratislava      Slovakia      2-0 Cyprus
 8-10-21 Larnaca         Cyprus        0-3 Croatia
 8-10-21 Valletta        Malta         0-4 Slovenia
 8-10-21 Kazan           Russia        1-0 Slovakia
11-10-21 Larnaca         Cyprus        2-2 Malta
11-10-21 Osijek          Croatia       2-2 Slovakia
11-10-21 Maribor         Slovenia      1-2 Russia
11-11-21 Skt. Peterburg  Russia        6-0 Cyprus
11-11-21 Valletta        Malta         1-7 Croatia
11-11-21 Trnava          Slovakia      2-2 Slovenia
14-11-21 Split           Croatia       1-0 Russia
14-11-21 Valletta        Malta         0-6 Slovakia
14-11-21 Ljubljana       Slovenia      2-1 Cyprus

Group I

 1.ENGLAND      10  8  2  0 39- 3 26
 2.Poland       10  6  2  2 30-11 20  Playoff 
 3.Albania      10  6  0  4 12-12 18
 4.Hungary      10  5  2  3 19-13 17 
 5.Andorra      10  2  0  8  8-24  6 
 6.San Marino   10  0  0 10  1-46  0

25- 3-21 Andorra la V.   Andorra       0-1 Albania
25- 3-21 London          England       5-0 San Marino
25- 3-21 Budapest        Hungary       3-3 Poland
28- 3-21 Tiranë          Albania       0-2 England
28- 3-21 Warszawa        Poland        3-0 Andorra
28- 3-21 Serravalle      San Marino    0-3 Hungary
31- 3-21 Andorra la V.   Andorra       1-4 Hungary
31- 3-21 London          England       2-1 Poland
31- 3-21 Serravalle      San Marino    0-2 Albania
 2- 9-21 Andorra la V.   Andorra       2-0 San Marino
 2- 9-21 Budapest        Hungary       0-4 England
 2- 9-21 Warszawa        Poland        4-1 Albania
 5- 9-21 Tiranë          Albania       1-0 Hungary
 5- 9-21 London          England       4-0 Andorra
 5- 9-21 Serravalle      San Marino    1-7 Poland
 8- 9-21 Elbasan         Albania       5-0 San Marino
 8- 9-21 Budapest        Hungary       2-1 Andorra
 8- 9-21 Warszawa        Poland        1-1 England
 9-10-21 Andorra la V.   Andorra       0-5 England
 9-10-21 Budapest        Hungary       0-1 Albania
 9-10-21 Warszawa        Poland        5-0 San Marino
12-10-21 Tiranë          Albania       0-1 Poland
12-10-21 London          England       1-1 Hungary
12-10-21 Serravalle      San Marino    0-3 Andorra
12-11-21 Andorra la V.   Andorra       1-4 Poland
12-11-21 London          England       5-0 Albania
12-11-21 Budapest        Hungary       4-0 San Marino
15-11-21 Tiranë          Albania       1-0 Andorra
15-11-21 Warszawa        Poland        1-2 Hungary
15-11-21 Serravalle      San Marino   0-10 England

Group J

 1.GERMANY      10  9  0  1 36- 4 27 
 2.N. Macedonia 10  5  3  2 23-11 18  Playoff 
 3.Romania      10  5  2  3 13- 8 17 
 4.Armenia      10  3  3  4  9-20 12
 5.Iceland      10  2  3  5 12-18  9
 6.Liechtenst.  10  0  1  9  2-34  1

25- 3-21 Duisburg        Germany       3-0 Iceland
25- 3-21 Vaduz           Liechtenstein 0-1 Armenia
25- 3-21 Bucuresti       Romania       3-2 North Macedonia
28- 3-21 Yerevan         Armenia       2-0 Iceland
28- 3-21 Skopje          N. Macedonia  5-0 Liechtenstein
28- 3-21 Bucuresti       Romania       0-1 Germany
31- 3-21 Yerevan         Armenia       3-2 Romania
31- 3-21 Duisburg        Germany       1-2 North Macedonia
31- 3-21 Vaduz           Liechtenstein 1-4 Iceland
 2- 9-21 Reykjavík       Iceland       0-2 Romania
 2- 9-21 St. Gallen      Liechtenstein 0-2 Germany
 2- 9-21 Skopje          N. Macedonia  0-0 Armenia
 5- 9-21 Reykjavík       Iceland       2-2 North Macedonia
 5- 9-21 Stuttgart       Germany       6-0 Armenia
 5- 9-21 Bucuresti       Romania       2-0 Liechtenstein
 8- 9-21 Yerevan         Armenia       1-1 Liechtenstein
 8- 9-21 Reykjavík       Iceland       0-4 Germany
 8- 9-21 Skopje          N. Macedonia  0-0 Romania
 8-10-21 Hamburg         Germany       2-1 Romania
 8-10-21 Reykjavík       Iceland       1-1 Armenia
 8-10-21 Vaduz           Liechtenstein 0-4 North Macedonia
11-10-21 Reykjavík       Iceland       4-0 Liechtenstein
11-10-21 Skopje          N. Macedonia  0-4 Germany
11-10-21 Bucuresti       Romania       1-0 Armenia
11-11-21 Yerevan         Armenia       0-5 North Macedonia
11-11-21 Wolfsburg       Germany       9-0 Liechtenstein
11-11-21 Bucuresti       Romania       0-0 Iceland
14-11-21 Yerevan         Armenia       1-4 Germany
14-11-21 Vaduz           Liechtenstein 0-2 Romania
14-11-21 Skopje          N. Macedonia  3-1 Icelan


Playoff Stage

Path A

Semifinals
24- 3-22 Cardiff         Wales         2-1 Austria
 1- 6-22 Glasgow         Scotland      1-3 Ukrain

Final
 5- 6-22 Cardiff         Wales         1-0 Ukraine

Path B

Semifinals
24- 3-22 Moskva          Russia        awd Poland        [awarded 0-3 because of suspension Russia]
24- 3-22 Solna           Sweden        1-0 Czech Rep.    [aet]

Final
29- 3-22 Chorzów         Poland        2-0 Sweden

Path C

Semifinals
24-  3-22 Palermo        Italy         0-1 North Macedonia
24-  3-22 Oporto         Portugal      3-1 Turkey

Final
29-  3-22 Oporto         Portugal      2-0 North Macedonia

NB: Wales, Poland and Portugal qualified

South America

NB: 5th placed team qualify for playoff against AFC 5th placed team (Australia)

 1.BRAZIL       17 14  3  0 40- 5 45 
 2.ARGENTINA    17 11  6  0 27- 8 39 
 3.URUGUAY      18  8  4  6 22-22 28 
 4.ECUADOR      18  7  5  6 27-19 26 
 5.Peru         18  7  3  8 19-22 24  Playoff
 6.Colombia     18  5  8  5 20-19 23 
 7.Chile        18  5  4  9 19-26 19 
 8.Paraguay     18  3  7  8 12-26 16 
 9.Bolivia      18  4  3 11 23-42 15
10.Venezuela    18  3  1 14 14-34 10

 8-10-20 Asunción        Paraguay      2-2 Peru
 8-10-20 Montevideo      Uruguay       2-1 Chile
 8-10-20 Buenos Aires    Argentina     1-0 Ecuador
 9-10-20 Barranquilla    Colombia      3-0 Venezuela
 9-10-20 São Paulo       Brazil        5-0 Bolivia
13-10-20 La Paz          Bolivia       1-2 Argentina
13-10-20 Quito           Ecuador       4-2 Uruguay
13-10-20 Mérida          Venezuela     0-1 Paraguay
13-10-20 Lima            Peru          2-4 Brazil
13-10-20 Santiago        Chile         2-2 Colombia
12-11-20 La Paz          Bolivia       2-3 Ecuador
12-11-20 Buenos Aires    Argentina     1-1 Paraguay
13-11-20 Barranquilla    Colombia      0-3 Uruguay
13-11-20 Santiago        Chile         2-0 Peru
13-11-20 São Paulo       Brazil        1-0 Venezuela
17-11-20 Caracas         Venezuela     2-1 Chile
17-11-20 Quito           Ecuador       6-1 Colombia
17-11-20 Montevideo      Uruguay       0-2 Brazil
17-11-20 Asunción        Paraguay      2-2 Bolivia
17-11-20 Lima            Peru          0-2 Argentina
 3- 6-21 La Paz          Bolivia       3-1 Venezuela
 3- 6-21 Montevideo      Uruguay       0-0 Paraguay
 3- 6-21 Santiago del E. Argentina     1-1 Chile
 3- 6-21 Lima            Peru          0-3 Colombia
 4- 6-21 Porto Alegre    Brazil        2-0 Ecuador
 8- 6-21 Quito           Ecuador       1-2 Peru
 8- 6-21 Caracas         Venezuela     0-0 Uruguay
 8- 6-21 Barranquilla    Colombia      2-2 Argentina
 8- 6-21 Asunción        Paraguay      0-2 Brazil
 8- 6-21 Santiago        Chile         1-1 Bolivia
 2- 9-21 La Paz          Bolivia       1-1 Colombia
 2- 9-21 Quito           Ecuador       2-0 Paraguay
 2- 9-21 Caracas         Venezuela     1-3 Argentina
 2- 9-21 Lima            Peru          1-1 Uruguay
 2- 9-21 Santiago        Chile         0-1 Brazil
 5- 9-21 Quito           Ecuador       0-0 Chile
 5- 9-21 Montevideo      Uruguay       4-2 Bolivia
 5- 9-21 Asunción        Paraguay      1-1 Colombia
 5- 9-21 Lima            Peru          1-0 Venezuela
 9- 9-21 Montevideo      Uruguay       1-0 Ecuador
 9- 9-21 Asunción        Paraguay      2-1 Venezuela
 9- 9-21 Barranquilla    Colombia      3-1 Chile
 9- 9-21 Buenos Aires    Argentina     3-0 Bolivia
 9- 9-21 São Lourenço M. Brazil        2-0 Peru
 7-10-21 Montevideo      Uruguay       0-0 Colombia
 7-10-21 Asunción        Paraguay      0-0 Argentina
 7-10-21 Caracas         Venezuela     1-3 Brazil
 7-10-21 Guayaquil       Ecuador       3-0 Bolivia
 7-10-21 Lima            Peru          2-0 Chile
10-10-21 La Paz          Bolivia       1-0 Peru
10-10-21 Caracas         Venezuela     2-1 Ecuador
10-10-21 Barranquilla    Colombia      0-0 Brazil
10-10-21 Buenos Aires    Argentina     3-0 Uruguay
10-10-21 Santiago        Chile         2-0 Paraguay
14-10-21 La Paz          Bolivia       4-0 Paraguay
14-10-21 Barranquilla    Colombia      0-0 Ecuador
14-10-21 Buenos Aires    Argentina     1-0 Peru
14-10-21 Santiago        Chile         3-0 Venezuela
14-10-21 Manaus          Brazil        4-1 Uruguay
11-11-21 Quito           Ecuador       1-0 Venezuela
11-11-21 Asunción        Paraguay      0-1 Chile
11-11-21 São Paulo       Brazil        1-0 Colombia
11-11-21 Lima            Peru          3-0 Bolivia
12-11-21 Montevideo      Uruguay       0-1 Argentina
16-11-21 La Paz          Bolivia       3-0 Uruguay
16-11-21 Caracas         Venezuela     1-2 Peru
16-11-21 Barranquilla    Colombia      0-0 Paraguay
16-11-21 San Juan        Argentina     0-0 Brazil
16-11-21 Santiago        Chile         0-2 Ecuador
27- 1-22 Quito           Ecuador       1-1 Brazil
27- 1-22 Asunción        Paraguay      0-1 Uruguay
27- 1-22 Calama          Chile         1-2 Argentina
28- 1-22 Barranquilla    Colombia      0-1 Peru
28- 1-22 Barinas         Venezuela     4-1 Bolivia
 1- 2-22 La Paz          Bolivia       2-3 Chile
 1- 2-22 Montevideo      Uruguay       4-1 Venezuela
 1- 2-22 Córdoba         Argentina     1-0 Colombia
 1- 2-22 Belo Horizonte  Brazil        4-0 Paraguay
 1- 2-22 Lima            Peru          1-1 Ecuador
24- 3-22 Montevideo      Uruguay       1-0 Peru
24- 3-22 Barranquilla    Colombia      3-0 Bolivia
24- 3-22 Rio de Janeiro  Brazil        4-0 Chile
24- 3-22 Ciudad del Este Paraguay      3-1 Ecuador
25- 3-22 Buenos Aires    Argentina     3-0 Venezuela
29- 3-22 Lima            Peru          2-0 Paraguay
29- 3-22 Ciudad Guayana  Venezuela     0-1 Colombia
29- 3-22 La Paz          Bolivia       0-4 Brazil
29- 3-22 Santiago        Chile         0-2 Uruguay
29- 3-22 Guayaquil       Ecuador       1-1 Argentina
21- 9-22 São Paulo       Brazil        n/p Argentina     [declared void]


AFC/CONMEBOL Playoff

13- 6-22 Al-Rayyan       Australia     0-0 Peru          [aet, 5-4 pen.]

NB: Australia qualified

Africa

First Round

First Legs
 4- 9-19 Bahir Dar       Ethiopia      0-0 Lesotho
 4- 9-19 Asmara          Eritrea       1-2 Namibia
 4- 9-19 Bujumbura       Burundi       1-1 Tanzania
 4- 9-19 Djibouti        Djibouti      2-1 Swaziland
 4- 9-19 Paynesville     Liberia       3-1 Sierra Leone
 4- 9-19 Belle Vue       Mauritius     0-1 Mozambique
 4- 9-19 São Tomé        São Tomé/Pr.  0-1 Guinea-Bissau
 4- 9-19 Omdurman        South Sudan   1-1 Equatorial Guinea
 5- 9-19 N'Djamena       Chad          1-3 Sudan
 5- 9-19 Victoria        Seychelles    0-3 Rwanda
 5- 9-19 Djibouti        Somalia       1-0 Zimbabwe
 6- 9-19 Bakau           Gambia        0-1 Angola
 6- 9-19 Moroni          Comoros       1-1 Togo
 7- 9-19 Francistown     Botswana      0-0 Malawi

Second Legs
 8- 9-19 Maseru          Lesotho       1-1 Ethiopia
 8- 9-19 Dar es Salaam   Tanzania      1-1 Burundi       [aet, 3-0 pen.]
 8- 9-19 Freetown        Sierra Leone  1-0 Liberia
 8- 9-19 Malabo          Equatorial G. 1-0 South Sudan
10- 9-19 Harare          Zimbabwe      3-1 Somalia
10- 9-19 Windhoek        Namibia       2-0 Eritrea
10- 9-19 Manzini         Swaziland     0-0 Djibouti
10- 9-19 Blantyre        Malawi        1-0 Botswana
10- 9-19 Luanda          Angola        2-1 Gambia
10- 9-19 Maputo          Mozambique    2-0 Mauritius
10- 9-19 Bissau          Guinea-Bissau 2-1 São Tomé & Príncipe
10- 9-19 Lomé            Togo          2-0 Comoros
10- 9-19 Omrurman        Sudan         0-0 Chad
10- 9-19 Kigali          Rwanda        7-0 Seychelles

Second Round

Group A

 1.ALGERIA       6  4  2  0 25- 4 14
 2.Burkina Faso  6  3  3  0 12- 4 12
 3.Niger         6  2  1  3 13-17  7
 4.Djibouti      6  0  0  6  4-29  0

 2- 9-21 Marrakesh       Niger         0-2 Burkina Faso
 2- 9-21 Blida           Algeria       8-0 Djibouti
 6- 9-21 Rabat           Djibouti      2-4 Niger
 7- 9-21 Marrakesh       Burkina Faso  1-1 Algeria
 8-10-21 Blida           Algeria       6-1 Niger
 8-10-21 Marrakesh       Djibouti      0-4 Burkina Faso
11-10-21 Marrakesh       Burkina Faso  2-0 Djibouti
12-10-21 Niamey          Niger         0-4 Algeria
12-11-21 Marrakesh       Burkina Faso  1-1 Niger
12-11-21 Cairo           Djibouti      0-4 Algeria
15-11-21 Niamey          Niger         7-2 Djibouti
16-11-21 Blida           Algeria       2-2 Burkina Faso

Group B

 1.TUNISIA       6  4  1  1 11- 2 13
 2.Equatorial G. 6  3  2  1  6- 5 11
 3.Zambia        6  2  1  3  8- 9  7
 4.Mauritania    6  0  2  4  2-11  2

 3- 9-21 Nouakchott      Mauritania    1-2 Zambia
 3- 9-21 Tunis           Tunisia       3-0 Equatorial Guinea
 7- 9-21 Ndola           Zambia        0-2 Tunisia
 7- 9-21 Malabo          Equatorial G. 1-0 Mauritania
 7-10-21 Malabo          Equatorial G. 2-0 Zambia
 7-10-21 Tunis           Tunisia       3-0 Mauritania
10-10-21 Lusaka          Zambia        1-1 Equatorial Guinea
10-10-21 Nouakchott      Mauritania    0-0 Tunisia
13-11-21 Lusaka          Zambia        4-0 Mauritania
13-11-21 Malabo          Equatorial G. 1-0 Tunisia
16-11-21 Tunis           Tunisia       3-1 Zambia
16-11-21 Nouakchott      Mauritania    1-1 Equatorial Guinea

Group C

 1.NIGERIA       6  4  1  1  9- 3 13
 2.Cape Verde    6  3  2  1  8- 6 11
 3.Liberia       6  2  0  4  5- 8  6
 4.Centr.Afr. R. 6  1  1  4  4- 9  4

 1- 9-21 Douala          Centr.Afr. R. 1-1 Cape Verde
 3- 9-21 Lagos           Nigeria       2-0 Liberia
 6- 9-21 Douala          Centr.Afr. R. 0-1 Liberia
 7- 9-21 Mindelo         Cape Verde    1-2 Nigeria
 7-10-21 Accra           Liberia       1-2 Cape Verde
 7-10-21 Lagos           Nigeria       0-1 Central African Republic
10-10-21 Douala          Centr.Afr. R. 0-2 Nigeria
10-10-21 Mindelo         Cape Verde    1-0 Liberia
13-11-21 Tangier         Liberia       0-2 Nigeria
13-11-21 Mindelo         Cape Verde    2-1 Central African Republic
16-11-21 Lagos           Nigeria       1-1 Cape Verde
16-11-21 Tanger          Liberia       3-1 Central African Republic

Group D

 1.CAMEROON      6  5  0  1 12- 3 15
 2.Ivory Coast   6  4  1  1 10- 3 13
 3.Mozambique    6  1  1  4  2- 8  4
 4.Malawi        6  1  0  5  2-12  3

 3- 9-21 Maputo          Mozambique    0-0 Ivory Coast
 3- 9-21 Yaoundé         Cameroon      2-0 Malawi
 6- 9-21 Abidjan         Ivory Coast   2-1 Cameroon
 7- 9-21 Johannesburg    Malawi        1-0 Mozambique
 8-10-21 Johannesburg    Malawi        0-3 Ivory Coast
 8-10-21 Douala          Cameroon      3-1 Mozambique
11-10-21 Tanger          Mozambique    0-1 Cameroon
11-10-21 Cotonou         Ivory Coast   2-1 Malawi
13-11-21 Johannesburg    Malawi        0-4 Cameroon
13-11-21 Cotonou         Ivory Coast   3-0 Mozambique
16-11-21 Cotonou         Mozambique    1-0 Malawi
16-11-21 Douala          Cameroon      1-0 Ivory Coast

Group E

 1.MALI          6  5  1  0 11- 0 16
 2.Uganda        6  2  3  1  3- 2  9
 3.Kenya         6  1  3  2  4- 9  6
 4.Rwanda        6  0  1  5  2- 9  1

 1- 9-21 Agadir          Mali          1-0 Rwanda
 2- 9-21 Nairobi         Kenya         0-0 Uganda
 5- 9-21 Kigali          Rwanda        1-1 Kenya
 6- 9-21 Entebbe         Uganda        0-0 Mali
 7-10-21 Kigali          Rwanda        0-1 Uganda
 7-10-21 Agadir          Mali          5-0 Kenya
10-10-21 Nairobi         Kenya         0-1 Mali
10-10-21 Entebbe         Uganda        1-0 Rwanda
11-11-21 Entebbe         Uganda        1-1 Kenya
11-11-21 Kigali          Rwanda        0-3 Mali
14-11-21 Agadir          Mali          1-0 Uganda
15-11-21 Nairobi         Kenya         2-1 Rwanda

Group F

 1.EGYPT         6  4  2  0 10- 4 14
 2.Gabon         6  2  1  3  7- 8  7
 3.Libya         6  2  1  3  4- 7  7
 4.Angola        6  1  2  3  6- 8  5

 1- 9-21 Cairo           Egypt         1-0 Angola
 1- 9-21 Benghazi        Libya         2-1 Gabon
 5- 9-21 Franceville     Gabon         1-1 Egypt
 7- 9-21 Luanda          Angola        0-1 Libya
 8-10-21 Luanda          Angola        3-1 Gabon
 8-10-21 Alexandria      Egypt         1-0 Libya
11-10-21 Franceville     Gabon         2-0 Angola
11-10-21 Benghazi        Libya         0-3 Egypt
12-11-21 Franceville     Gabon         1-0 Libya
12-11-21 Luanda          Angola        2-2 Egypt
16-11-21 Alexandria      Egypt         2-1 Gabon
16-11-21 Benghazi        Libya         1-1 Angola

Group G

 1.GHANA         6  4  1  1  7- 3 13
 2.South Africa  6  4  1  1  6- 2 13
 3.Ethiopia      6  1  2  3  4- 7  5
 4.Zimbabwe      6  0  2  4  2- 7  2

 3- 9-21 Harare          Zimbabwe      0-0 South Africa
 3- 9-21 Cape Coast      Ghana         1-0 Ethiopia
 6- 9-21 Johannesburg    South Africa  1-0 Ghana
 7- 9-21 Bahir Dar       Ethiopia      1-0 Zimbabwe
 9-10-21 Bahir Dar       Ethiopia      1-3 South Africa
 9-10-21 Cape Coast      Ghana         3-1 Zimbabwe
12-10-21 Harare          Zimbabwe      0-1 Ghana
12-10-21 Johannesburg    South Africa  1-0 Ethiopia
11-11-21 Johannesburg    Ethiopia      1-1 Ghana
11-11-21 Johannesburg    South Africa  1-0 Zimbabwe
14-11-21 Harare          Zimbabwe      1-1 Ethiopia
14-11-21 Cape Coast      Ghana         1-0 South Africa

Group H

 1.SENEGAL       6  5  1  0 15- 4 16
 2.Togo          6  2  2  2  5- 6  8
 3.Namibia       6  1  2  3  5-10  5
 4.Congo         6  0  3  3  5-10  3

 1- 9-21 Thiès           Senegal       2-0 Togo
 2- 9-21 Johannesburg    Namibia       1-1 Congo
 5- 9-21 Lomé            Togo          0-1 Namibia
 7- 9-21 Brazzaville     Congo         1-3 Senegal
 9-10-21 Lomé            Togo          1-1 Congo
 9-10-21 Thiès           Senegal       4-1 Namibia
12-10-21 Johannesburg    Namibia       1-3 Senegal
12-10-21 Brazzaville     Congo         1-2 Togo
11-11-21 Brazzaville     Congo         1-1 Namibia
11-11-21 Lomé            Togo          1-1 Senegal
14-11-21 Thiès           Senegal       2-0 Congo
15-11-21 Joahhnesburg    Namibia       0-1 Togo

Group I

 1.MOROCCO       6  6  0  0 20- 1 18
 2.Guinea-Bis.   6  1  3  2  5-11  6
 3.Guinea        6  0  4  2  5-11  4
 4.Sudan         6  0  3  3  5-12  3

 1- 9-21 Nouakchott      Guinea-Bissau 1-1 Guinea
 2- 9-21 Rabat           Morocco       2-0 Sudan
 7- 9-21 Omdurman        Sudan         2-4 Guinea-Bissau
 6-10-21 Marrakech       Sudan         1-1 Guinea
 6-10-21 Rabat           Morocco       5-0 Guinea-Bissau
 9-10-21 Agadir          Guinea        2-2 Sudan
 9-10-21 Casablanca      Guinea-Bissau 0-3 Morocco
12-10-21 Rabat           Guinea        1-4 Morocco
12-11-21 Conakry         Guinea        0-0 Guinea-Bissau
12-11-21 Rabat           Sudan         0-3 Morocco
15-11-21 Marrakech       Guinea-Bissau 0-0 Sudan
16-11-21 Casablanca      Morocco       3-0 Guinea

Group J
 
 1.CONGO-KINSH.  6  3  2  1  9- 3 11
 2.Benin         6  3  1  2  5- 4 10
 3.Tanzania      6  2  2  2  6- 8  8
 4.Madagascar    6  1  1  4  4- 9  4

 2- 9-21 Lubumbashi      Congo-Kinsh.  1-1 Tanzania
 2- 9-21 Antananarivo    Madagascar    0-1 Benin
 6- 9-21 Cotonou         Benin         1-1 Congo-Kinshasa
 7- 9-21 Dar es Salaam   Tanzania      3-2 Madagascar
 7-10-21 Kinshasa        Congo-Kinsh.  2-0 Madagascar
 7-10-21 Dar es Salaam   Tanzania      0-1 Benin
10-10-21 Cotonou         Benin         0-1 Tanzania
10-10-21 Antananarivo    Madagascar    1-0 Congo-Kinshasa
11-11-21 Dar es Salaam   Tanzania      0-3 Congo-Kinshasa
11-11-21 Cotonou         Benin         2-0 Madagascar
14-11-21 Kinshasa        Congo-Kinsh.  2-0 Benin
14-11-21 Antananarivo    Madagascar    1-1 Tanzania
 
Third Round
 
First Legs
25- 3-22 Cairo           Egypt         1-0 Senegal
25- 3-22 Douala          Cameroon      0-1 Algeria
25- 3-22 Kumasi          Ghana         0-0 Nigeria
25- 3-22 Kinshasa        Congo-Kinsh.  1-1 Morocco
25- 3-22 Bamako          Mali          0-1 Tunisia
 
Second Legs
29- 3-22 Dakar           Senegal       1-0 Egypt         [aet, 3-1 pen.]
29- 3-22 Blida           Algeria       1-2 Cameroon      [aet]
29- 3-22 Abuja           Nigeria       1-1 Ghana
29- 3-22 Casablanca      Morocco       4-1 Congo-Kinshasa
29- 3-22 Tunis           Tunisia       0-0 Mali

NB: Senegal, Cameroon, Ghana, Morocco and Tunisia qualified


Asia

First Round

First Legs
 6- 6-19 Ulaanbaatar     Mongolia      2-0 Brunei
 6- 6-19 Zhuhai          Macao         1-0 Sri Lanka
 6- 6-19 Vientiane       Laos          0-1 Bangladesh
 6- 6-19 Phnom Penh      Cambodia      2-0 Pakistan
 6- 6-19 Thimphu         Bhutan        1-0 Guam
 7- 6-19 Kuala Lumpur    Malaysia      7-1 East Timor

Second Legs
11- 6-19 Bandar Seri B.  Brunei        2-1 Mongolia
11- 6-19 Colombo         Sri Lanka     awd Macao         [awarded 3-0]
11- 6-19 Dhaka           Bangladesh    0-0 Laos
11- 6-19 Kuala Lumpur    East Timor    1-5 Malaysia
11- 6-19 Doha            Pakistan      1-2 Cambodia
11- 6-19 Dededo          Guam          5-0 Bhutan

Second Round

Group A

 1.SYRIA         8  7  0  1 22- 7 21 
 2.CHINA         8  6  1  1 30- 3 19
 3.Philippines   8  3  2  3 12-11 11 
 4.Maldives      8  2  1  5  7-20  7
 5.Guam          8  0  0  8  2-32  0

 5- 9-19 Dededo          Guam          0-1 Maldives
 5- 9-19 Bacolod         Philippines   2-5 Syria
10- 9-19 Dededo          Guam          1-4 Philippines
10- 9-19 Malé            Maldives      0-5 China
10-10-19 Guangzhou       China         7-0 Guam
10-10-19 Dubai           Syria         2-1 Maldives
15-10-19 Bacolod         Philippines   0-0 China
15-10-19 Dubai           Syria         4-0 Guam
14-11-19 Malé            Maldives      1-2 Philippines
14-11-19 Dubai           Syria         2-1 China
19-11-19 Malé            Maldives      3-1 Guam
19-11-19 Dubai           Syria         1-0 Philippines
30- 5-20 Suzhou          Guam          0-7 China
 4- 6-20 Sharjah         Maldives      0-4 Syria
 7- 6-20 Sharjah         Guam          0-3 Syria
 7- 6-20 Sharjah         China         2-0 Philippines
11- 6-20 Sharjah         Philippines   3-0 Guam
11- 6-20 Sharjah         China         5-0 Maldives
15- 6-20 Sharjah         Philippines   1-1 Maldives
15- 6-20 Sharjah         China         3-1 Syria

Group B

 1.AUSTRALIA     8  8  0  0 28- 2 24
 2.Kuwait        8  4  2  2 19- 7 14
 3.Jordan        8  4  2  2 13- 3 14
 4.Nepal         8  2  0  6  4-22  6
 5.Taiwan        8  0  0  8  4-34  0

 5- 9-19 Taipei          Taiwan        1-2 Jordan
 5- 9-19 Kuwait City     Kuwait        7-0 Nepal
10- 9-19 Taipei          Taiwan        0-2 Nepal
10- 9-19 Kuwait City     Kuwait        0-3 Australia
10-10-19 Canberra        Australia     5-0 Nepal
10-10-19 Amman           Jordan        0-0 Kuwait
15-10-19 Kaohsiung       Taiwan        1-7 Australia
15-10-19 Amman           Jordan        3-0 Nepal
14-11-19 Kuwait City     Kuwait        9-0 Taiwan
14-11-19 Amman           Jordan        0-1 Australia
19-11-19 Thimphu         Nepal         0-1 Kuwait
19-11-19 Amman           Jordan        5-0 Taiwan
 3- 6-20 Kuwait City     Nepal         2-0 Taiwan
 3- 6-20 Kuwait City     Australia     3-0 Kuwait
 7- 6-20 Kuwait City     Nepal         0-3 Jordan
 7- 6-20 Kuwait City     Australia     5-1 Taiwan
11- 6-20 Kuwait City     Nepal         0-3 Australia
11- 6-20 Kuwait City     Kuwait        0-0 Jordan
15- 6-20 Kuwait City     Australia     1-0 Jordan
15- 6-20 Kuwait City     Taiwan        1-2 Kuwait

Group C

 1.IRAN          8  6  0  2 34- 4 18
 2.IRAQ          8  5  2  1 14- 4 17
 3.Bahrain       8  4  3  1 15- 4 15
 4.Hong Kong     8  1  2  5  4-13  5
 5.Cambodia      8  0  1  7  2-44  1

 5- 9-19 Phnom Penh      Cambodia      1-1 Hong Kong
 5- 9-19 Riffa           Bahrain       1-1 Iraq
10- 9-19 Phnom Penh      Cambodia      0-1 Bahrain
10- 9-19 Hong Kong       Hong Kong     0-2 Iran
10-10-19 Tehran          Iran         14-0 Cambodia
10-10-19 Basra           Iraq          2-0 Hong Kong
15-10-19 Phnom Penh      Cambodia      0-4 Iraq
15-10-19 Riffa           Bahrain       1-0 Iran
14-11-19 Hong Kong       Hong Kong     0-0 Bahrain
14-11-19 Amman           Iraq          2-1 Iran
19-11-19 Hong Kong       Hong Kong     2-0 Cambodia
19-11-19 Amman           Iraq          0-0 Bahrain
 3- 6-20 Arad            Iran          3-1 Hong Kong
 3- 6-20 Riffa           Bahrain       8-0 Cambodia
 7- 6-20 Arad            Iraq          4-1 Cambodia
 7- 6-20 Riffa           Iran          3-0 Bahrain
11- 6-20 Riffa           Cambodia     0-10 Iran
11- 6-20 Arad            Hong Kong     0-1 Iraq
15- 6-20 Arad            Iran          1-0 Iraq
15- 6-20 Riffa           Bahrain       4-0 Hong Kong

Group D

 1.SAUDI ARABIA  8  6  2  0 22- 4 20 
 2.Uzbekistan    8  5  0  3 18- 9 15 
 3.Palestine     8  3  1  4 10-10 10 
 4.Singapore     8  2  1  5  7-22  7
 5.Yemen         8  1  2  5  6-18  5

 5- 9-19 Singapore       Singapore     2-2 Yemen
 5- 9-19 Al-Ram          Palestine     2-0 Uzbekistan
10- 9-19 Singapore       Singapore     2-1 Palestine
10- 9-19 Riffa           Yemen         2-2 Saudi Arabia
10-10-19 Tashkent        Uzbekistan    5-0 Yemen
10-10-19 Buraidah        Saudi Arabia  3-0 Singapore
15-10-19 Singapore       Singapore     1-3 Uzbekistan
15-10-19 Al-Ram          Palestine     0-0 Saudi Arabia
14-11-19 Tashkent        Uzbekistan    2-3 Saudi Arabia
14-11-19 Muharraq        Yemen         1-0 Palestine
19-11-19 Tashkent        Uzbekistan    2-0 Palestine
19-11-19 Muharraq        Yemen         1-2 Singapore
30- 3-20 Riyadh          Saudi Arabia  5-0 Palestine
 3- 6-20 Riyadh          Palestine     4-0 Singapore
 5- 6-20 Riyadh          Saudi Arabia  3-0 Yemen
 7- 6-20 Riyadh          Uzbekistan    5-0 Singapore
11- 6-20 Riyadh          Yemen         0-1 Uzbekistan
11- 6-20 Riyadh          Singapore     0-3 Saudi Arabia
15- 6-20 Riyadh          Saudi Arabia  3-0 Uzbekistan
15- 6-20 Riyadh          Palestine     3-0 Yemen

Group E

 1.Qatar         8  7  1  0 18- 1 22  [played hors concours]
 2.OMAN          8  6  0  2 16- 6 18
 3.India         8  1  4  3  6- 7  7
 4.Afghanistan   8  1  3  4  5-15  6
 5.Bangladesh    8  0  2  6  3-19  2

 5- 9-19 Guwahati        India         1-2 Oman
 5- 9-19 Doha            Qatar         6-0 Afghanistan
10- 9-19 Dushanbe        Afghanistan   1-0 Bangladesh
10- 9-19 Doha            Qatar         0-0 India
10-10-19 Dhaka           Bangladesh    0-2 Qatar
10-10-19 Seeb            Oman          3-0 Afghanistan
15-10-19 Kolkata         India         1-1 Bangladesh
15-10-19 Al-Wakrah       Qatar         2-1 Oman
14-11-19 Dushanbe        Afghanistan   1-1 India
14-11-19 Muscat          Oman          4-1 Bangladesh
19-11-19 Dushanbe        Afghanistan   0-1 Qatar
19-11-19 Muscat          Oman          1-0 India
 4-12-19 Doha            Qatar         5-0 Bangladesh
 3- 6-20 Doha            Bangladesh    1-1 Afghanistan
 3- 6-20 Doha            India         0-1 Qatar
 7- 6-20 Doha            Bangladesh    0-2 India
 7- 6-20 Doha            Oman          0-1 Qatar
11- 6-20 Doha            Afghanistan   1-2 Oman
15- 6-20 Doha            India         1-1 Afghanistan
15- 6-20 Doha            Bangladesh    0-3 Oman

Group F

 1.JAPAN         8  8  0  0 46- 2 24 
 2.Tajikistan    8  4  1  3 14-12 13 
 3.Kyrgyzstan    8  3  1  4 19-12 10 
 4.Mongolia      8  2  0  6  3-27  6
 5.Myanmar       8  2  0  6  6-35  6

 5- 9-19 Ulaanbaatar     Mongolia      1-0 Myanmar
 5- 9-19 Dushanbe        Tajikistan    1-0 Kyrgyzstan
10- 9-19 Ulaanbaatar     Mongolia      0-1 Tajikistan
10- 9-19 Yangon          Myanmar       0-2 Japan
10-10-19 Saitama         Japan         6-0 Mongolia
10-10-19 Bishkek         Kyrgyzstan    7-0 Myanmar
15-10-19 Ulaanbaatar     Mongolia      1-2 Kyrgyzstan
15-10-19 Dushanbe        Tajikistan    0-3 Japan
14-11-19 Mandalay        Myanmar       4-3 Tajikistan
14-11-19 Bishkek         Kyrgyzstan    0-2 Japan
19-11-19 Mandalay        Myanmar       1-0 Mongolia
19-11-19 Bishkek         Kyrgyzstan    1-1 Tajikistan
25- 3-20 Dushanbe        Tajikistan    3-0 Mongolia
30- 3-20 Chiba           Mongolia     0-14 Japan
28- 5-20 Chiba           Japan        10-0 Myanmar
 7- 6-20 Osaka           Kyrgyzstan    0-1 Mongolia
 7- 6-20 Suita           Japan         4-1 Tajikistan
11- 6-20 Osaka           Myanmar       1-8 Kyrgyzstan
15- 6-20 Suita           Japan         5-1 Kyrgyzstan
15- 6-20 Osaka           Tajikistan    4-0 Myanmar

Group G

 1.UA EMIRATES   8  6  0  2 23- 7 18
 2.VIETNAM       8  5  2  1 13- 5 17
 3.Malaysia      8  4  0  4 10-12 12
 4.Thailand      8  2  3  3  9- 9  9
 5.Indonesia     8  0  1  7  5-27  1

 5- 9-19 Pathum Thani    Thailand      0-0 Vietnam
 5- 9-19 Jakarta         Indonesia     2-3 Malaysia
10- 9-19 Jakarta         Indonesia     0-3 Thailand
10- 9-19 Kuala Lumpur    Malaysia      1-2 United Arab Emirates
10-10-19 Hanoi           Vietnam       1-0 Malaysia
10-10-19 Dubai           UA Emirates   5-0 Indonesia
15-10-19 Gianyar         Indonesia     1-3 Vietnam
15-10-19 Pathum Thani    Thailand      2-1 United Arab Emirates
14-11-19 Kuala Lumpur    Malaysia      2-1 Thailand
14-11-19 Hanoi           Vietnam       1-0 United Arab Emirates
19-11-19 Kuala Lumpur    Malaysia      2-0 Indonesia
19-11-19 Hanoi           Vietnam       0-0 Thailand
 3- 6-20 Dubai           Thailand      2-2 Indonesia
 3- 6-20 Dubai           UA Emirates   4-0 Malaysia
 7- 6-20 Dubai           UA Emirates   3-1 Thailand
 7- 6-20 Dubai           Vietnam       4-0 Indonesia
11- 6-20 Dubai           Indonesia     0-5 United Arab Emirates
11- 6-20 Dubai           Malaysia      1-2 Vietnam
15- 6-20 Dubai           UA Emirates   3-2 Vietnam
15- 6-20 Dubai           Thailand      0-1 Malaysia

Group H

 1.SOUTH KOREA   6  5  1  0 22- 1 16
 2.LEBANON       6  3  1  2 11- 8 10
 3.Turkmenistan  6  3  0  3  8-11  9 
 4.Sri Lanka     6  0  0  6  2-23  0
 -.North Korea   withdrew

 5- 9-19 Colombo         Sri Lanka     0-2 Turkmenistan
10- 9-19 Ashgabat        Turkmenistan  0-2 South Korea
10-10-19 Hwaseong        South Korea   8-0 Sri Lanka
10-10-19 Beirut          Lebanon       2-1 Turkmenistan
15-10-19 Colombo         Sri Lanka     0-3 Lebanon
14-11-19 Beirut          Lebanon       0-0 South Korea
19-11-19 Ashgabat        Turkmenistan  2-0 Sri Lanka
 5- 6-20 Goyang          Lebanon       3-2 Sri Lanka
 5- 6-20 Goyang          South Korea   5-0 Turkmenistan
 9- 6-20 Goyang          Turkmenistan  3-2 Lebanon
 9- 6-20 Goyang          Sri Lanka     0-5 South Korea
13- 6-20 Goyang          South Korea   2-1 Lebanon

NB: Group winners and the five best runners-up teams qualified for third round.
    Qatar (first placed team) did not participate to third round.

Third Round

Group A

 1.IRAN         10  8  1  1 15- 4 25 
 2.SOUTH KOREA  10  7  2  1 13- 3 23 
 3.UA Emirates  10  3  3  4  7- 7 12  Playoff
 4.Iraq         10  1  6  3  6-12  9 
 5.Syria        10  1  3  6  9-16  6
 6.Lebanon      10  1  3  6  5-13  6

 2- 9-21 Seoul           South Korea   0-0 Iraq
 2- 9-21 Tehran          Iran          1-0 Syria
 2- 9-21 Dubai           UA Emirates   0-0 Lebanon
 7- 9-21 Suwon           South Korea   1-0 Lebanon
 7- 9-21 Amman           Syria         1-1 United Arab Emirates
 7- 9-21 Doha            Iraq          0-3 Iran
 7-10-21 Ansan           South Korea   2-1 Syria
 7-10-21 Doha            Iraq          0-0 Lebanon
 7-10-21 Dubai           UA Emirates   0-1 Iran
12-10-21 Tehran          Iran          1-1 South Korea
12-10-21 Dubai           UA Emirates   2-2 Iraq
12-10-21 Amman           Syria         2-3 Lebanon
11-11-21 Goyang          South Korea   1-0 United Arab Emirates
11-11-21 Sidon           Lebanon       1-2 Iran
11-11-21 Doha            Iraq          1-1 Syria
16-11-21 Doha            Iraq          0-3 South Korea
16-11-21 Amman           Syria         0-3 Iran
16-11-21 Sidon           Lebanon       0-1 United Arab Emirates
27- 1-22 Sidon           Lebanon       0-1 South Korea
27- 1-22 Tehran          Iran          1-0 Iraq
27- 1-22 Dubai           UA Emirates   2-0 Syria
 1- 2-22 Sidon           Lebanon       1-1 Iraq
 1- 2-22 Dubai           Syria         0-2 South Korea
 1- 2-22 Tehran          Iran          1-0 United Arab Emirates
24- 3-22 Seoul           South Korea   2-0 Iran
24- 3-22 Sidon           Lebanon       0-3 Syria
24- 3-22 Riyadh          Iraq          1-0 United Arab Emirates
29- 3-22 Mashhad         Iran          2-0 Lebanon
29- 3-22 Dubai           UA Emirates   1-0 South Korea
29- 3-22 Dubai           Syria         1-1 Iraq

Group B

 1.SAUDI ARABIA 10  7  2  1 12- 6 23
 2.JAPAN        10  7  1  2 12- 4 22
 3.Australia    10  4  3  3 15- 9 15  Playoff 
 4.Oman         10  4  2  4 11-10 14 
 5.China        10  1  3  6  9-19  6
 6.Vietnam      10  1  1  8  8-19  4

 2- 9-21 Suita           Japan         0-1 Oman
 2- 9-21 Doha            Australia     3-0 China
 2- 9-21 Riyadh          Saudi Arabia  3-1 Vietnam
 7- 9-21 Hanoi           Vietnam       0-1 Australia
 7- 9-21 Doha            China         0-1 Japan
 7- 9-21 Muscat          Oman          0-1 Saudi Arabia
 7-10-21 Jeddah          Saudi Arabia  1-0 Japan
 7-10-21 Sharjah         China         3-2 Vietnam
 7-10-21 Doha            Australia     3-1 Oman
12-10-21 Saitama         Japan         2-1 Australia
12-10-21 Muscat          Oman          3-1 Vietnam
12-10-21 Jeddah          Saudi Arabia  3-2 China
11-11-21 Sydney          Australia     0-0 Saudi Arabia
11-11-21 Hanoi           Vietnam       0-1 Japan
11-11-21 Sharjah         China         1-1 Oman
16-11-21 Sharjah         China         1-1 Australia
16-11-21 Muscat          Oman          0-1 Japan
16-11-21 Hanoi           Vietnam       0-1 Saudi Arabia
27- 1-22 Melbourne       Australia     4-0 Vietnam
27- 1-22 Saitama         Japan         2-0 China
27- 1-22 Jeddah          Saudi Arabia  1-0 Oman
 1- 2-22 Saitama         Japan         2-0 Saudi Arabia
 1- 2-22 Hanoi           Vietnam       3-1 China
 1- 2-22 Muscat          Oman          2-2 Australia
24- 3-22 Sydney          Australia     0-2 Japan
24- 3-22 Hanoi           Vietnam       0-1 Oman
24- 3-22 Sharjah         China         1-1 Saudi Arabia
29- 3-22 Saitama         Japan         1-1 Vietnam
29- 3-22 Muscat          Oman          2-0 China
29- 3-22 Jeddah          Saudi Arabia  1-0 Australia
 
Fifth Place Playoff
 
 7- 6-22 Al-Rayyan       Australia     2-1 United Arab Emirates
 
NB: Australia qualify for playoff against 5th placed team in South America (Peru)
 
AFC/CONMEBOL Playoff
 
13- 6-22 Al-Rayyan       Australia     0-0 Peru          [aet, 5-4 pen.]

NB: Australia qualified

North and Central America


Mexico, United States, Costa Rica, Jamaica and Honduras byes to third round.

First Round

Group A

 1.EL SALVADOR   4  3  1  0 13- 1 10
 2.Montserrat    4  2  2  0  9- 4  8 
 3.Antigua/Barb. 4  2  1  1  6- 5  7
 4.Grenada       4  1  0  3  2- 5  3
 5.US Virgin I.  4  0  0  4  0-15  0

24- 3-21 Willemstad      Antigua/Barb. 2-2 Montserrat
25- 3-21 San Salvador    El Salvador   2-0 Grenada
27- 3-21 Bethlehem       US Virgin I.  0-3 Antigua and Barbuda
28- 3-21 Willemstad      Montserrat    1-1 El Salvador
30- 3-21 St. George's    Grenada       1-0 US Virgin Islands
 2- 6-21 San Cristóbal   Montserrat    4-0 US Virgin Islands
 4- 6-21 North Sound     Antigua/Barb. 1-0 Grenada
 5- 6-21 Bethlehem       US Virgin I.  0-7 El Salvador
 8- 6-21 St. George's    Grenada       1-2 Montserrat
 8- 6-21 San Salvador    El Salvador   3-0 Antigua and Barbuda

Group B

 1.CANADA        4  4  0  0 27- 1 12
 2.Suriname      4  3  0  1 15- 4  9
 3.Bermuda       4  1  1  2  7-12  4
 4.Aruba         4  1  0  3  3-19  3
 5.Cayman Isl.   4  0  1  3  2-18  1

24- 3-21 Paramaribo      Suriname      3-0 Cayman Islands
25- 3-21 Orlando         Canada        5-1 Bermuda
27- 3-21 Bradenton       Aruba         0-6 Suriname
29- 3-21 Bradenton       Cayman Isl.  0-11 Canada
30- 3-21 Bradenton       Bermuda       5-0 Aruba
 2- 6-21 Bradenton       Cayman Isl.   1-3 Aruba
 4- 6-21 Paramaribo      Suriname      6-0 Bermuda
 5- 6-21 Bradenton       Aruba         0-7 Canada
 8- 6-21 Bradenton       Bermuda       1-1 Cayman Islands
 8- 6-21 Bridgeview      Canada        4-0 Suriname

Group C

 1.CURAÇAO       4  3  1  0 15- 1 10 
 2.Guatemala     4  3  1  0 14- 0 10 
 3.Cuba          4  2  0  2  7- 3  6 
 4.St.Vincent/G. 4  1  0  3  3-16  3 
 5.Br. Virgin I. 4  0  0  4  0-19  0

24- 3-21 Guatemala City  Guatemala     1-0 Cuba
25- 3-21 Willemstad      Curaçao       5-0 Saint Vincent and the Grenadines
27- 3-21 Willemstad      Br. Virgin I. 0-3 Guatemala
28- 3-21 Guatemala City  Cuba          1-2 Curaçao
30- 3-21 Willemstad      St.Vincent/G. 3-0 British Virgin Islands
 2- 6-21 Guatemala City  Cuba          5-0 British Virgin Islands
 4- 6-21 Guatemala City  Guatemala    10-0 Saint Vincent and the Grenadines
 5- 6-21 Guatemala City  Br. Virgin I. 0-8 Curaçao
 8- 6-21 St. George's    St.Vincent/G. 0-1 Cuba
 8- 6-21 Willemstad      Curaçao       0-0 Guatemala

Group D

 1.PANAMA        4  4  0  0 19- 1 12 
 2.Dominican R.  4  2  1  1  8- 4  7 
 3.Barbados      4  1  2  1  3- 3  5 
 4.Dominica      4  1  1  2  5- 4  4 
 5.Anguilla      4  0  0  4  0-23  0

24- 3-21 Santo Domingo   Dominican R.  1-0 Dominica
25- 3-21 Santo Domingo   Panama        1-0 Barbados
27- 3-21 Fort Lauderdale Anguilla      0-6 Dominican Republic
28- 3-21 Santo Domingo   Dominica      1-2 Panama
30- 3-21 Santo Domingo   Barbados      1-0 Anguilla
 2- 6-21 Santo Domingo   Dominica      3-0 Anguilla
 4- 6-21 Santo Domingo   Dominican R.  1-1 Barbados
 5- 6-21 Panama City     Anguilla     0-13 Panama
 8- 6-21 Santo Domingo   Barbados      1-1 Dominica
 8- 6-21 Panama City     Panama        3-0 Dominican Republic

Group E

 1.HAITI         3  3  0  0 13- 0  9 
 2.Nicaragua     3  2  0  1 10- 1  6 
 3.Belize        3  1  0  2  5- 5  3 
 4.Turks/Caicos  3  0  0  3  0-22  0 
 -.Saint Lucia   withdrew

25- 3-21 Port-au-Prince  Haiti         2-0 Belize
27- 3-21 San Cristóbal   Turks/Caicos  0-7 Nicaragua
30- 3-21 San Cristóbal   Belize        5-0 Turks and Caicos Islands
 4- 6-21 Managua         Nicaragua     3-0 Belize
 5- 6-21 Providenciales  Turks/Caicos 0-10 Haiti
 8- 6-21 Port-au-Prince  Haiti         1-0 Nicaragua

Group F

 1.ST. KITTS/N.  4  3  0  1  8- 2  9
 2.Trinidad/T.   4  2  2  0  6- 1  8
 3.Puerto Rico   4  2  1  1 10- 2  7
 4.Guyana        4  1  0  3  4- 8  3
 5.Bahamas       4  0  1  3  0-15  1

24- 3-21 San Cristóbal   St. Kitts/N.  1-0 Puerto Rico
25- 3-21 San Cristóbal   Trinidad/T.   3-0 Guyana
27- 3-21 Nassau          Bahamas       0-4 Saint Kitts and Nevis
28- 3-21 Mayagüez        Puerto Rico   1-1 Trinidad and Tobago
30- 3-21 Santo Domingo   Guyana        4-0 Bahamas
 2- 6-21 Mayagüez        Puerto Rico   7-0 Bahamas
 4- 6-21 Basseterre      St. Kitts/N.  3-0 Guyana
 5- 6-21 Nassau          Bahamas       0-0 Trinidad and Tobago
 8- 6-21 Basseterre      Guyana        0-2 Puerto Rico
 8- 6-21 Santo Domingo   Trinidad/T.   2-0 Saint Kitts and Nevis

Second Round

First Legs
12- 6-21 Basseterre      St. Kitts/N.  0-4 El Salvador
12- 6-21 Port-au-Prince  Haiti         0-1 Canada
12- 6-21 Panama City     Panama        2-1 Curaçao

Second Legs
15- 6-21 San Salvador    El Salvador   2-0 Saint Kitts and Nevis
15- 6-21 Bridgeview      Canada        3-0 Haiti
15- 6-21 Willemstad      Curaçao       0-0 Panama

Third Round

 1.CANADA       14  8  4  2 23- 7 28 
 2.MEXICO       14  8  4  2 17- 8 28 
 3.USA          14  7  4  3 21-10 25
 4.Costa Rica   14  7  4  3 13- 8 25  Playoff 
 5.Panama       14  6  3  5 17-19 21 
 6.Jamaica      14  2  5  7 12-22 11 
 7.El Salvador  14  2  4  8  8-18 10 
 8.Honduras     14  0  4 10  7-26  4

 2- 9-21 Toronto         Canada        1-1 Honduras
 2- 9-21 Panama City     Panama        0-0 Costa Rica
 2- 9-21 Mexico City     Mexico        2-1 Jamaica
 2- 9-21 San Salvador    El Salvador   0-0 United States
 5- 9-21 Kingston        Jamaica       0-3 Panama
 5- 9-21 San Salvador    El Salvador   0-0 Honduras
 5- 9-21 San José        Costa Rica    0-1 Mexico
 5- 9-21 Nashville       United States 1-1 Canada
 8- 9-21 Toronto         Canada        3-0 El Salvador
 8- 9-21 Panama City     Panama        1-1 Mexico
 8- 9-21 San José        Costa Rica    1-1 Jamaica
 8- 9-21 San Pedro Sula  Honduras      1-4 United States
 7-10-21 Austin          United States 2-0 Jamaica
 7-10-21 San Pedro Sula  Honduras      0-0 Costa Rica
 7-10-21 Mexico City     Mexico        1-1 Canada
 7-10-21 San Salvador    El Salvador   1-0 Panama
10-10-21 Kingston        Jamaica       0-0 Canada
10-10-21 San José        Costa Rica    2-1 El Salvador
10-10-21 Panama City     Panama        1-0 United States
10-10-21 Mexico City     Mexico        3-0 Honduras
13-10-21 Columbus        United States 2-1 Costa Rica
13-10-21 Toronto         Canada        4-1 Panama
13-10-21 San Pedro Sula  Honduras      0-2 Jamaica
13-10-21 San Salvador    El Salvador   0-2 Mexico
12-11-21 San Pedro Sula  Honduras      2-3 Panama
12-11-21 San Salvador    El Salvador   1-1 Jamaica
12-11-21 Edmonton        Canada        1-0 Costa Rica
12-11-21 Cincinnati      United States 2-0 Mexico
16-11-21 Kingston        Jamaica       1-1 United States
16-11-21 San José        Costa Rica    2-1 Honduras
16-11-21 Panama City     Panama        2-1 El Salvador
16-11-21 Edmonton        Canada        2-1 Mexico
27- 1-22 Columbus        United States 1-0 El Salvador
27- 1-22 Kingston        Jamaica       1-2 Mexico
27- 1-22 San Pedro Sula  Honduras      0-2 Canada
27- 1-22 San José        Costa Rica    1-0 Panama
30- 1-22 Hamilton        Canada        2-0 United States
30- 1-22 Panama City     Panama        3-2 Jamaica
30- 1-22 Mexico City     Mexico        0-0 Costa Rica
30- 1-22 San Pedro Sula  Honduras      0-2 El Salvador
 2- 2-22 Kingston        Jamaica       0-1 Costa Rica
 2- 2-22 Saint Paul      United States 3-0 Honduras
 2- 2-22 San Salvador    El Salvador   0-2 Canada
 2- 2-22 Mexico City     Mexico        1-0 Panama
24- 3-22 Kingston        Jamaica       1-1 El Salvador
24- 3-22 Panama City     Panama        1-1 Honduras
24- 3-22 Mexico City     Mexico        0-0 United States
24- 3-22 San José        Costa Rica    1-0 Canada
27- 3-22 Toronto         Canada        4-0 Jamaica
27- 3-22 San Salvador    El Salvador   1-2 Costa Rica
27- 3-22 Orlando         United States 5-1 Panama
27- 3-22 San Pedro Sula  Honduras      0-1 Mexico
30- 3-22 Panama City     Panama        1-0 Canada
30- 3-22 Kingston        Jamaica       2-1 Honduras
30- 3-22 Mexico City     Mexico        2-0 El Salvador
30- 3-22 San José        Costa Rica    2-0 United States

OFC/CONCACAF Playoff

14- 6-22 Al-Rayyan       Costa Rica    1-0 New Zealand

NB: Costa Rica qualified


Oceania


Preliminary Round

13- 3-22 Doha            Tonga         n/p Cook Islands  [Tonga withdrew]

First Round

Group A

 1.SOLOMON I.    1  1  0  0  3- 1  3
 2.TAHITI        1  0  0  1  1- 3  0
 -.Vanuatu       withdrew
 -.Cook Islands  withdrew

24- 3-22 Doha            Solomon I.    3-1 Tahiti

Group B

 1.NEW ZEALAND   3  3  0  0 12- 1  9
 2.PAPUA NEW G.  3  2  0  1  3- 2  6
 3.Fiji          3  1  0  2  3- 7  3
 4.New Caledonia 3  0  0  3  2-10  0<

18- 3-22 Doha            Papua New G.  0-1 New Zealand
18- 3-22 Doha            New Caledonia 1-2 Fiji
21- 3-22 Doha            Papua New G.  1-0 New Caledonia
21- 3-22 Doha            New Zealand   4-0 Fiji
24- 3-22 Doha            New Zealand   7-1 New Caledonia
24- 3-22 Doha            Fiji          1-2 Papua New Guinea

Semifinals
27- 3-22 Doha            Solomon I.    3-2 Papua New Guinea
27- 3-22 Doha            New Zealand   1-0 Tahiti

Final
30- 3-22 Doha            New Zealand   5-0 Solomon Islands

NB: New Zealand qualify for playoff against 4th placed team in CONCACAF (Costa Rica)

OFC/CONCACAF Playoff

14- 6-22 Al-Rayyan       Costa Rica    1-0 New Zealand

NB: Costa Rica qualified

Overview File

2022 Final Tournament


About this document

Prepared and maintained by Roberto Di Maggio for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Author: Roberto Di Maggio
Last updated: 1 Dec 2022

(c) CopyrighRoberto Di Maggio and RSSSF 2022
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the author. All rights reserved.